Czytelnia

Steroidy roślinne nie tylko dla sportowców

Preparaty roślinne aktywizujące gospodarkę hormonalną znajdują zastosowanie nie tylko we wspomaganiu treningu sportowego, ale także wykorzystywane są w celach regeneracji i wzmocnienia organizmu, a także poprawy jego wydolności w przypadku osób w wieku średnim i podeszłym. Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Po ukończeniu 40 roku życia w wielu przypadkach obserwuje się powolny spadek poziomu testosteronu, co rzutuje na zmniejszenie syntezy białek mięśniowych, oraz pogorszenie procesów odbudowy energii. W efekcie spadku aktywności hormonalnej, obserwuje się u mężczyzn spadek siły i masy mięśniowej, osłabianie kondycji oraz wzrost ilości tkanki tłuszczowej. Spadek syntezy testosteronu może także prowadzić do zmniejszenia lub utraty libido oraz impotencji. Z tego tytułu, suplementacja ukierunkowana na wzrost sekrecji testosteronu może w naturalny sposób spowalniać proces rozwoju niekorzystnych zmian zachodzących z wiekiem.

autor: dr Dariusz Szukała

źródło: fitdietetyk.pl

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Steroidy roślinne nie tylko dla sportowców

Wrze 11, 2014 Steroidy roślinne

Preparaty roślinne aktywizujące gospodarkę hormonalną znajdują zastosowanie nie tylko we wspomaganiu treningu sportowego, ale także wykorzystywane są w celach regeneracji i wzmocnienia organizmu, a także ...

czytaj więcej

Steroidy roślinne

Wrze 11, 2014 Steroidy roślinne

Na przestrzeni ostatnich lat dowiedziono, że niektóre substancje obecne w produktach roślinnych mogą wpływać na zwiększenie wydzielania hormonów o działaniu anabolicznym, głównie testosteronu.

czytaj więcej