Czytelnia

Jak przyjmować taurynę?

W celach łagodzenia katabolizmu, suplement zaleca się przyjmować w okresie okołowysiłkowym. Jednak to, czy taurynę należy dawkować przed czy po treningu zależy od dodatkowych celów, jakie ma spełnić prowadzona suplementacja.

  • Jeżeli dodatkowym celem suplementacji ma być stymulacja psychoruchowa (sporty siłowe, szybkościowe), taurynę zaleca się przyjmować ok. 45 min przed wysiłkiem, najlepiej w połączeniu z kofeiną
  • Jeżeli dodatkowym celem suplementacji ma być usprawnienie procesów anabolizmu, taurynę zaleca się przyjmować z suplementem kreatynowym po wysiłku lub w ciągu dnia (sporty ukierunkowane na wzrost siły i masy mięśniowej)
  • Jeżeli dodatkowym celem ma być przyspieszenie regeneracji oraz przywrócenie równowagi po wyczerpującej pracy mięśniowej (sporty wytrzymałościowe), taurynę najlepiej przyjmować bezpośrednio po wysiłku, wspólnie z antyoksydantami i lecytyną.

W ramach suplementacji taurynę poleca się najczęściej w ilości 1500 – 4500mg na dobę.

autor: dr Dariusz Szukała

źródło: fitdietetyk.pl

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Antykataboliczna rola tauryny

Wrze 11, 2014 Tauryna

Tauryna jest związkiem powstającym w organizmie z aminokwasów metioniny i cysteiny. W organizmie występuje w stanie wolnym lub stanowi składnik krótkich cząsteczek białkowych zwanych peptydami.

czytaj więcej

Jak przyjmować taurynę?

Wrze 11, 2014 Tauryna

W celach łagodzenia katabolizmu, suplement zaleca się przyjmować w okresie okołowysiłkowym. Jednak to, czy taurynę należy dawkować przed czy po treningu zależy od dodatkowych celów, ...

czytaj więcej